Южаніна вимагає захист вітчизняного автопрому в обмін на законопроект по “бляхам”

Наш ресурс принципово не описував переговорний процес активістів з Комітетом податкової та митної політики, оскільки представники комітету взагалі не намагалися вийти на конструктив, прикриваючись вдаваним нерозумінням проблеми. А лишній раз це підкреслювати — просто не було сенсу. І звісно, ні для кого не є несподіванкою, що голова комітету, Ніна Южаніна, намагається змінити правила, прямо під час гри.

“Ми загралися, коли почали говорити лише про необхідність вирішити проблему і розмитнити “євробляхи”. Крім цього, потрібно відповісти ще на два запитання: а чи зможемо ми дозволити собі таке розмитнення у майбутньому, і як захищатимемо власний ринок? Коли я побачила, що все крутититься навколо одного питання – як розмитнити, то запропонувала активістам говорити про перші дві частини лише після узгодження третього питання”, – сказала Ніна Южаніна в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

На попередніх зустрічах, прийняття першої частини (зміна митного законодавства) була неможлива без другої (обмежуючі засоби), а тепер з’являється вже і третя частина.

“Якщо не буде досягнуто консенсусу щодо захисту українського ринку, домовленості щодо механізму легалізації авто з іноземними номерами і подальших змін митних правил для ввезення старих автомобілів з інших країн не мають сенсу.” – підкреслює Ніна Южаніна.

Особливо важливо підкреслити, що “бляхи” не створюють якогось тиску на ринок нових авто, оскільки це абсолютно інша цінова категорія. Але при цьому, комітет намагається підмінити поняття і просунути ще один лобістський закон, який захищатиме “вітчизняний автопром” від конкурентноздатної продукції із за кордону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *