Роберт Горват описав принципи нового законопроекту для вирішення проблеми “євроблях”

Верховній Раді України готується новий підхід до вирішення проблеми авто на єврономерах. “Ми розуміємо, що ця проблема назрівала, коли держава захотіла подвійну, потрійну ціну за автомобіль і за лобіювання різних компаній, автодилерів та виробників, які підштовхували людей купувати нові машини, і ввели ці піратські акцизи. Тому люди знайшли лазівку і почали возити авто на єврономерах”, – сказав народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка Роберт Горват.
За його словами, вирішити проблему допоможе сплата податків, яка не була б набагато менше тієї, яку сплатили люди, ввозившие авто легальним способом.

“Не може йти держава назустріч порушників закону. Тому я бачу це наступним чином: повинні заїжджати всі автомобілі: Євро-2, Євро-3, Євро-4, але ми повинні ввести певний “податок на старість”. Якщо ти хочеш ввезти машину 1991 року, яка коштує 500 євро за кордон, сплати 1500 євро акцизом. Я думаю, що до осені підготуємо такий законопроект.

Чим новіша машина, тим дешевше акциз“, – пояснив нардеп.

Планується встановити розмитнення на рівні 30% від ціни авто – “умовно купив за $10 тис., ще 30% і маєш автомобіль”. Приблизно такі ж розцінки існують по всьому ЄС.

Тим часом в мережі опублікували частину законопроекту про репресивні заходи для евроблях. Законопроект буде складатися з двох частин. Перша – масштабна легалізація “евроблях”, які вже їздять по країні. Друга частина – заходи, які повинні закрити будь-яку можливість ввезення в Україну автомобілів без розмитнення. Остання частина вже готова.

Проект перш за все перекриває схеми ввезення автомобілів в обхід розмитнення. Якщо його приймуть, українці зможуть їздити на авто, зареєстрованому на іноземну компанію, до 10 днів. Зараз – це рік і для цього громадяни купують автомобілів в Литві, реєструють на місцеву компанію, і та оформляє для українців довіреність на користування машиною.

Якщо ж знадобитися термін більш ніж 10 днів – доведеться підтверджувати це документами. А якщо людина, який ввіз машину в Україну, передасть авто в користування комусь іншому, або зовсім її розбере на запчастини, то йому загрожує штраф 17 000 грн.

Контроль за автомобілями на єврономерах посилять. Поліція і фіскальна служба отримають доступ до бази прикордонників. Фактично, вони отримають право зупиняти водіїв на єврономерах і перевіряти терміни перебування в Україні. Для цього створять електронну базу автомобілів, які в’їхали в Україну.

3 коментарі

  1. Цікаво в якій країні ЄС він бачив 30 відсотків від вартості авто вартість розмитнення? Там на багато менше. Авто 91 року за 500 доларів в Європі за пару соток навіть можна розмитнити, а він говорить про 1500 дол. Народився брехуном та помре ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *