Режим “вічний транзит” (штраф 8500 грн)

Попередження! Даний розділ ні в якому разі не претендує на тлумачення законодавства, а є лише збором фактів, які відомі авторам ресурсу. Ціль матеріалу – простими словами пояснити відомі речі, з життя “бляхара”. Будь-ласка, проконсультуйтесь з юристом, якщо Ви хочете перевірити дані з цього матеріалу, або приймете рішення придбати авто на “єврономерах”!

Як ми розібралися раніше будь-який громадянин України може заїхати на митну територію України на автомобілі на іноземній реєстрації в режимі “транзит” строком не більше ніж 10 діб (5 діб, якщо виїхати через ту ж митницю).
Розглянемо, що ж буде, якщо водій не покине територію України через 10 діб. Про це говорить Стаття 470. Недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органу доходів і зборів або втрата

1. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення (а при переміщенні в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів – від одного підрозділу цього органу до іншого), митних або інших документів на ці товари, транспортні засоби не більше ніж на одну добу -тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2. Вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою цієї статті, особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так само перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари, транспортні засоби більше ніж на одну добу, але не більше ніж на десять діб -тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
3. Перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів -тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто дії водія підпадають під п.3 даної статті. Враховуючи що 1 неоподатковуваний мінімум = 17 грн, і помноживши на 500 отримуємо суму в розмірі 8500 грн.

Ну а тепер поговоримо про прогалини законодавства. Жодна стаття Митного кодексу України не примушує громадянина вивезти автомобіль за межі митної території України, після сплати штрафу. ЖОДНА! При цьому стаття 61 Конституції України каже:

Ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Тобто, у нас виникає ситуація, що після оплати штрафу, водій далі пересувається по митній території України і повторно інкримінувати йому порушення 470 статті МКУ є неможливо!

На практиці це виглядає наступним чином:
1) українець в’їжджає в Україну в режимі “транзит” згідно статті 381 МКУ
2) через 10 днів він нікуди не виїжджає
3) через певний час, йому приходить запрошення на митницю, для дачі пояснень, чому авто не покинуло Україну. Чи ходити, чи ні, кожен вирішує сам. Як правило більшість дане запрошення ігнорують, щоб не потрапити під тиск інспектора митниці, де Вас змушуватимуть написати заяву, про добровільний вивід даного авто до визначеної дати
4) ще через певний час, на пошту приходить рішення суду про накладання штрафу в розмірі 8500 грн. Ось його варто одразу заплатити, оскільки квитанція про оплату далі Вам прийдеться возити весь час з собою.

Переваги:
– авто ввезено Вами
– немає залежності від нерезидентів/фірм
– відносно зрозуміла схема

Недоліки:
– все ж таки Ви порушник і здійснили адміністративне правопорушення!
– проблема з перетином кордону. Вас банально можуть не випустити з України, поки Ви не виженете автомобіль
– постійні правові дискусію з працівниками поліції (в дійсності ні, оскільки Поліція не має доступу до бази митниці)
– так можна загнати лише 1 авто. Якщо з ним щось трапиться, буде проблема зняти його з себе
– фіскали будуть намагатися далі інкримінувати Вам 485 статтю МКУ (Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів) і на жаль, вони вже знатимуть що це авто у Вас є!