Режим “Тимчасового ввозу” на юрособу (Стамбульська конвенція)

Попередження! Даний розділ ні в якому разі не претендує на тлумачення законодавства, а є лише збором фактів, які відомі авторам ресурсу. Ціль матеріалу – простими словами пояснити відомі речі, з життя “бляхара”. Будь-ласка, проконсультуйтесь з юристом, якщо Ви хочете перевірити дані з цього матеріалу, або приймете рішення придбати авто на “єврономерах”!

Стамбульська конвенція зобов’язує кожну державу-учасницю надавати згоду на тимчасове ввезення товарів (у тому числі транспортних засобів) із загальним умовним звільненням від ввізного мита і податків.
На таких умовах можна ввозити як комерційні, так і приватні транспортні засоби. Вони повинні бути зареєстровані за межами України. При цьому автомобілі комерційного використання можуть ввозити і використовувати особи, які ведуть свою діяльність в країні реєстрації авто, а приватного використання – люди, які там постійно проживають.
Крім того, громадяни України мають право використовувати на території України транспортні засоби комерційного використання, якщо у них є дозвіл іноземного особи-власника автомобіля. При цьому такий громадянин України повинен вести свою діяльність на користь останнього.
На практиці це положення реалізується так: громадянин України укладає з іноземною юридичною особою-власником автомобіля договір, що підтверджує ведення ним діяльності на користь юридичної особи-нерезидента, і відповідно до наявного у нього пакета документів використовує автомобіль для комерційних цілей на території України.
Комерційне використання, в цьому випадку, означає платну перевезення осіб або промислові, комерційні платні або безкоштовні перевезення вантажів.

Схема працює наступним чином:
1) українець купує авто за кордоном та реєструє її на фірму (зазвичай Литва, через особливості місцевого законодавства)
2) фірма надає йому пакет документів, що він виконує її доручення в Україні, наприклад перевезення документів, тощо
3) українець їде в додому та використовує авто

Найцікавіше є тим, що митники будуть всіма можливими способами запустити дане авто на 10 днів, але ні в якому випадку не на рік. Тому, досить часто, в даному випадку також користуються послугами нерезидентів.

Але, при цьому, їзда в Україні буде більш безпечною, оскільки українець не порушує ч.4 ст.380 МКУ, про право “передачі руля”, та й довести комусь, що Ви їдете у власних справах, а не в інтересах компанії — є практично неможливо.

Переваги
– “біліший” спосіб, порівняно з нерезидентом

Недоліки
– авто належить юрособі і вона може розпоряджатися ним як захоче
– юрособа може припинити існування, її активи можуть бути арештовані, тощо