“Податки в державі повинні платити всі, але ця сума мусить бути абсолютно підйомною” — вважає Мирослав Продан

Про це в.о. голови ДФС розповів в інтерв’ю Економічній правді.

“Потрібно знайти збалансоване рішення, яке дозволить врівноважити ситуацію: врахувати інтереси тих, чиї авто перебувають на митній території з порушенням термінів, і тих, хто чесно сплатив усі митні платежі при розмитненні.

У 2017 році в Україну було ввезено майже 960 тис транспортних засобів з іноземною реєстрацією. На кінець січня 2018 року на території України перебуває 425,4 тис таких авто, з порушенням терміну — понад 246,4 тис автомобілів.” – розповів Мирослав Продан.

На запитання чому ж так довго не вдається вирішити проблему з авто на іноземній реєстрації в Україні, він відповів:

“— Це не питання сотні чи навіть тисячі автовласників. В Україні з порушенням терміну перебувають майже 250 тис автомобілів з іноземною реєстрацією.
Яку модель не обереш — отримаєш порцію критики з одного чи іншого боку. Тому триває пошук оптимального варіанту, який не буде популістським, але і не спричинить ще більшого протистояння та напруження в суспільстві.”

Хочеться відзначити, що риторика ДФС значно змінилася, порівнюючи з заявами піврічної давності. З слів пана Продана можна зробити висновок, що ДФС визнає що кількість “блях” в Україні близиться до 1 мільйона (хоча реально більше) і не готова до жорстких дій, якщо це стосується такої великої кількості громадян.

Показовим є те, що вже не звучать цифри в 40-60-80 тисяч автомобілів, що є великим кроком вперед. Адже визнання того, що проблема стосується більше МІЛЬЙОНА потенційних виборців значно охолоджує голови керівництва країни. Тим паче, що вибори близько.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *