Операція “Мігрант” – як спроба тиску на водіїв авто на іноземній реєстрації

Собода.ФМ опублікувала доручення ст. лейтинанта Білошицького (начальник відділу моніторингу патрульної поліції) про проведення заходів в межах операції “Мігрант”. Одним з пунктом доручення є “звертати увагу на автомобілі з іноземною реєстрацією та осіб, які ними керують, з метою перевірки їх на причетність до скоєння ними правопорушень”.

На практиці, це означає, що працівники Нацполіції отримали ще одну причину для зупинки авто, навіть якщо воно не порушило ПДР, лише за ознакою номеру. Стверджувати, що нелегальний мігрант обере засобом пересування саме “бляху”, а не громадський транспорт — немає жодної причини, тому даний пункт викликає ще більше нерозуміння.

Окрім того, такої підстави для зупинки транспортного засобу, як «іноземні номерні знаки», просто не існує у вичерпному переліку підстав для зупинки авто патрульними. Варто відзначити, що даний пункт напряму дискримінує водіїв авто на іноземній реєстрації, виділяючи їх з поміж всіх автомобілістів. Враховуючи, оприлюднення даного доручення в просторах мережі інтернет, хочеться почути правову оцінку в контексті статей Конституції України, котрі говорять про правову державу та презумпцію невинуватості від ГУ Нацполіції.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *