Ніна Южаніна заявила, що варіант рішення по «бляхах» її комітет передав на узгодження активістам.

Після крайніх заяв пана Кірша, голова комітету податкової та митної політики ВРУ Ніна Южаніна розіклала всі крапки над “і” та розповіла як рухається процес підготовки законопроекту про “бляхи”.

«Це варіант виходу з ситуації, як в республіці Молдова. «Символічний збір» – в республіці Молдова – це 30% від діючої ставки для акцизного податку, який заплатили громадяни Молдови, щоб мати можливість зареєструвати автомобілі в Молдові і потім стати вже на законні рейки, і не зловживати нормами митного законодавства », – сказала Ніна Южаніна в ефірі радіо «Голос столиці».

Тому в Україні збираються спочатку дати можливість громадянам розмитнити автомобілі за певною ставкою і поставити їх на облік. «І друга частина – паралельно внести зміни в законодавство, які в подальшому заборонили б назавжди зловживати нормами, які зараз були використані людьми, які завезли автомобілі, поміщаючи їх в режим транзиту або тимчасового ввезення», – анонсувала Ніна Южаніна.

Деталей по другій частині Ніна Южаніна не розкрила, однак, судячи з усього, в Комітеті «завісу» хочуть поставити за допомогою посилення вимог до стану автомобілів, що ввозяться, в тому числі і екологічного.

“Це повинно вибити ґрунт у любителів «пограти на гойдалку», доводячи, що ввозимий з Європи автомобіль 1999 року шкодить екології не більше, ніж сотні тисяч «Москвичів» і «Запорожців».” – вважає Ніна Южаніна

Ніна Южаніна також заявила, варіант рішення по «бляхах» її комітет передав на узгодження активістам. Також вона поскаржилася на те, що серед власників авто на іноземній реєстрації немає єдиної позиції, тому, різні «течії» всередині руху, весь час заважають активістам досягти єдиної позиції в тому, чого ж вони хочуть від держави.

«У комітеті вже напрацьовувалось багато варіантів, і компромісних варіантів. Але не завжди активісти йдуть на згоду з тими компромісними варіантами. Тому, що є бажання нічого не платити, або платити чисто символічну суму в розмірі 50-100 євро. Такого бути не може. Зараз останнім напрацьоване в комітеті рішення я передала активістам для вивчення, ознайомлення, зворотного зв’язку. Так, нам доводиться узгоджувати все з активістами, тому, працювати вкрай складно. Вони зараз теж розділилися на певні напрямки, і дехто погоджуються з компромісним варіантом комітету, дехто наполягає на своєму, що «ми нічого не будемо платити». Мені важко працювати в цьому напрямку, тому, що не бачу підтримки від інших органів влади, в тому числі », – сказала Ніна Южаніна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *