Іноземний паспорт

Попередження! Даний розділ ні в якому разі не претендує на тлумачення законодавства, а є лише збором фактів, які відомі авторам ресурсу. Ціль матеріалу – простими словами пояснити відомі речі, з життя “бляхара”. Будь-ласка, проконсультуйтесь з юристом, якщо Ви хочете перевірити дані з цього матеріалу, або приймете рішення придбати авто на “єврономерах”!

Так історично трапилося, що всі західні сусіди України є членами Європейського Союзу і їхнє громадянство відкриває значно ширші можливості, ніж громадянство України. Також, через низку причин, практично у всіх них є програми з допомогою яких українець може отримати паспорт цих держав. Ми принципово оминаємо історичні, політичні, моральні та будь-які інші аспекти даних дій та можливостей і розглянемо дану ситуацію виключно зі сторони ввозу авто.
Якщо вже так трапилося, що українець має паспорт іншої держави, то в нього є можливість самому бути нерезидентом для свого ж автомобіль.

Це працює наступним чином:
1) українець виїжджає з України
2) іноземець (по факту це та ж людина) в’їжджає в Україну на автомобіль
3) іноземець виходить з України, залишивши авто тут
4) назад повертається українець, який вже і використовує автомобіль

Переваги:
1) немає залежності від нерезидента-власника
2) авто зареєстровано на українця (в режимі іноземця )) )

Недоліки:
1) Якщо митниця зв’яже українця та іноземця в одну особу, є шанс нарватися на ст. 485 МКУ — 300% від величини митних платежів
2) треба мати “другий” паспорт

І хоча дана схема теж виглядає більш безпечною за інші, вона доступна лише не великому колу осіб, які мають змогу мати “другий” паспорт. Тим більше що їх власники, зазвичай більшу частину часу проводять на роботах в ЄС і для них проблема “єврономерів” не є настільки гострою.